Úvodní strana » Aktuality » HOPsej » HOPsej 2

Filipa a HOPsej.cz

Tato část rozhovoru nebyla ve firemním časopise Filipa Bulletin zveřejněna.

tn_04_Skakaci boty.jpg

Předpokládám, že celou vaši produkci v Česku neprodáte?
Ne. Chceme vyvážet do celého světa. Zatím jsme nejvíc skákacích bot prodali do Francie, protože tam mají funkční asociaci, pořádají tak čtyřikrát do roka velké závody, kde je třeba 120 lidí. A je to skvělé, závodí tam rodiče i děti. Byl tam skokan, který se v nějaké kategorii pro dospělé umístil druhý, a měl tam dvě děti, které soutěžily v kategorii pro nejmenší.

V čem se soutěží?
Těch kategorií je víc, ale je to třeba skok vysoký, trojskok nebo free style, tedy volný styl. Rekord ve skoku vysokém je zatím 2,90 metru. Musíte přeskočit laťku a musíte ustát dopad. Kdybyste spadl, tak váš skok neplatí.

Jakým způsobem se skáče?
Před několika týdny jsme na takové soutěži byli a kolega skočil saltem asi 2,80 metru. Vítěz skočil těch 2,90 metru a my chceme, aby naše skákací boty A-Jumpy byly první, které pokoří tři metry. Bylo to tam super, protože ve finále skoku vysokého, což je svým způsobem královská disciplína, bylo posledních sedm lidí a pět z nich měli naše A-Jumpy. To je hezký pocit.

Jakou máte konkurenci?
Ještě existují značky z Číny. Když tady byl boom, tak tu bylo pět značek, které mezi sebou usilovně bojovaly. Teď je to v útlumu. Dokonce se začínáme bát o zajištění dodávek pružin. V České republice jsme nechali vyrábět boty, ale pružiny pořád používáme z Číny. Ale na univerzitě ve Zlíně nám vyvíjejí nové. Takže doufám, že budeme mít i české pružiny. Jenže Číně se nedá konkurovat, proto se zaměříme na high-tech, na pokročilé technologie. Naše pružiny budou sice dražší, zato budou z karbonu, budou lehčí a kvalitnější. Stávající jsou ze sklolaminátu a ten rychleji praská. Doufám, že příští rok nám bude Filipa montovat i pružiny.

Jaké máte další plány?
Časem bychom chtěli vyrábět i další sportovní hračky. Jsou to skvělé věci, ale vyrábí se jenom v Číně a jsou nekvalitní. Třeba takový aquaskipper, u nás se tomu říká vodní pták. Zadejte si ho do vyhledávače. Je to super hračka na vodu. I u nás je poměrně hodně lidí, kteří to mají rádi a pořádají na tom závody. Ale kvalita čínských výrobků šla strašně dolů. To je další věc, kterou bychom chtěli do budoucna taky začít vyrábět v České republice.

David Binar, manažer komunikace

 

tn_IMG_20161206_092147_HDR.jpg

Na montáži skákacích bot se podíleli Štěpán Pluhař, Josef Sedláček, Petra Žlabová a Jiří Jíška.