Úvodní strana » Aktuality » Starosta Šubr ve Filipě

Starosta Šubr ve Filipě

Starosta Lázní Bělohrad Pavel Šubr ve čtvrtek, 15. září, navštívil sídlo a provoz společnosti Filipa v Lázeňské ulici, kde se seznámil s prací zaměstnanců a s plány vedení firmy.

Starosta města si prohlédl zdejší provoz, kde se mimo jiné vyrábějí ventilační jednotky pro serverové stojany nebo kabelové svazky pro různé účely, například pro značkové boilery. Přestože Filipa má status chráněné dílny, plní standardní komerční zakázky pro významné firmy. "Tomu musí odpovídat vysoká kvalita našich výrobků," uvedl při prohlídce jednatel společnosti Leoš Vrbata.

V provozu v Lázeňské ulici také funguje laserová gravírna, kde si zákazníci mohou nechat zpracovat loga, nápisy nebo grafiky od návrhu až po vyrytí na vhodné předměty. "Ano, to znám. Město tyto vaše služby využívá,"podotkl starosta při prohlídce laserového pracoviště.

Leoš Vrbata provedl návštěvu také sídlem firmy, bývalou vilou rodiny Lelkových na Lázeňské ulici a představil plány na její rekonstrukci. "Firma stále roste, a proto jsme nuceni využít celou budovu pro administrativní účely," vysvětloval starostovi. Na půdě budovy zmínil starosta Šubr osud dcery slavného herce Oldřicha Nového, která konec války přečkala skryta před nacisty právě v této budově a v drtírně skla v Lukách, nedaleko obcí Vidoň a Bezník. "Proto zde Oldřich Nový vítal osvobození, objevily se o tom i články v novinách" vzpomínal starosta.

Pavel Šubr také zmínil schůzky se zástupci místních firem, které se dříve konaly pravidelně. "Chtěl bych tuto tradici znovu oživit, abychom tak mohli sdílet nové potenciální podnikatelské příležitosti." Příjemné setkání v sídle firmy ukončili starosta a Leoš Vrbata ujištěním, že do příští schůzky budou přemýšlet o možné spolupráci mezi městem a společností Filipa.

tn_P9150001.jpg

 

Starosta Lázní Bělohrad Pavel Šubr a jednatel společnosti Filipa Leoš Vrbata při prohlídce provozu v Lázeňské ulici

 

 

 

 

tn_P9150002.jpg

 

Také město Lázně Bělohrad využívá laserové gravírování společnosti Filipa