Úvodní strana » Aktuality » Zahájení provozu balicí linky

Zahájení provozu balicí linky pořízené z podpory pracovních míst pro zdravotně postižené

V úterý, 19. července 2016, byl oficiálně zahájen provoz balicí linky na ventilační jednotky v provozu Lázeňská v Lázních Bělohrad.
Linka byla pořízena díky příspěvku Úřadu práce ČR na vytvoření chráněných pracovních míst pro osoby se zdravotním postižením. Dotace umožnila pořízení stroje, který balí ventilační jednotky do teplem smrštitelné fólie, a zajistila tím zřízení šesti nových chráněných pracovních míst.
Slavnostního zahájení provozu se zúčastnili zástupci Úřadu práce ČR, kontaktního pracoviště Jičín, a to jeho ředitel Ing. Jiří Rada a vedoucí oddělení trhu práce Mgr. Lucie Jampílková.
Zástupci ÚP měli možnost přesvědčit se na vlastní oči, že dotace byla využita správným způsobem. Při následující prohlídce provozu kolegové z ÚP viděli další stroje, které byly v minulosti pořízeny se státní podporou a které dodnes plní svůj účel.
Například laserové popisovací zařízení bylo pořízeno s pomocí ministerstva práce a sociálních věcí již v roce 2008 a od té doby si na něm nesčetné množství firem nechalo vyrobit reklamní předměty se svým logem. Nebo špičková německá střihačka kabelů, pořízená v loňském roce s podporou ÚP, značně ulehčuje výrobu kabelových svazků.
Díky spolupráci společnosti FILIPA se státními institucemi tak vznikají nová pracovní místa pro lidi s postižením, což jim napomáhá k tomu vést plnohodnotný život.

 

Ředitel jičínského kontaktního pracoviště Úřadu práce Jiří Rada oficiálně zahájil provoz nové balicí linky.
Následně provedl Leoš Vrbata,  jednatel společnosti FILIPA, ředitele Radu a vedoucí oddělení trhu práce ÚP Lucii Jampílkovou provozem Lázeňská.