Úvodní strana » O nás » Liberec

FILIPA V Liberci

Provoz společnosti Filipa v Liberci má v tuto chvíli čtyři střediska, ve kterých zaměstnanci pracují pro celou řadu smluvních partnerů. Mimo jiné expedují lakované díly v základové barvě, kompletují, svařují a balí náhradní díly pro významné světové automobilky a také kompletují kabelové svazky pro automobilový průmysl.

Stráž nad Nisou

Středisko ve Stráži nad Nisou vzniklo k 1. říjnu 2016 ve spolupráci se společností PEKM Kabeltechnik, která patří do amerického koncernu CVG (Commercial Vehicle Group). V současné době zde pracuje šest zaměstnanců, kompletují kabelové svazky a kontrolují svazky dodávané ze zahraniční provozovny CVG na Ukrajině.

Americká ulice

Toto logistické centrum bylo spuštěno v roce 2013. Začali se zde expedovat díly automobilky Audi do závodu Belplas v belgické obci Huizingen pro městský třídveřový hatchback Audi A1. Po ukončení tohoto projektu a díky spokojenosti obchodního partnera získala Filipa projekt expedování lakovaných nárazníků pro různé modely Škoda Auto. Tyto nárazníky jsou lakované základovou barvou (tomuto typu barvy se říká „primer“) a slouží jako podklad při lakování osobního auta barvou podle přání zákazníka. Dále se na tomto středisku vyrábí, kompletují a balí náhradní díly pro světové automobilky Audi, Seat a Škoda Auto.

Magna

Třetí provoz v Liberci je obsluha výrobní linky a lakovny přímo v závodě významného dodavatele pro automobilový průmysl, společnosti Magna Bohemia. V současné době zde za Filipu pracuje devatenáct operátorů logistiky a jeden expedient. Zaměstnanci Filipy na tomto provoze obsluhují lakovnu, která je zajímavá tím, že je jako jedna ze dvou lakoven v Evropě postavena ve druhém patře výrobní budovy.

Také se zde obsluhuje montáž a kompletace přístrojové desky pro Trnavskou automobilku PSA. Tato činnost si vyžaduje naprostou přesnost, protože se manipuluje s hotovými a velmi drahými díly.

Chrastava

Poslední středisko provozu v Liberci je externí sklad v Chrastavě. Na tomto místě disponuje firma Filipa plochou asi pěti set metrů čtverečních, kde skladuje maloobrátkové díly pro smluvní partnery.