Filipa, a.s.

RetailNews: FILIPA je na trhu už 26 let

RetailNews: FILIPA je na trhu už 26 let

O Aktivitách společnosti FILIPA i jejích plánech do budoucna jsme hovořili s jejím majitelem Leošem Vrbatou.

Jakým hlavním činnostem se věnujete?

Za to více než čtvrtstoletí se FILIPA rozkročila do mnoha různých směrů. Specializujeme se na logistický servis, montáže, kompletace, výrobu komplikovaných kabelových svazků, balení nebo třeba fulfillment. Dále vyrábíme zdravotnický materiál a jiné drobné produkty. Po téměř celé České republice spravujeme provozy o rozloze více než 83 000 m2. Vedle toho provozujeme lékárny a prodej zdravotnického materiálu pod značkou FILIPA Medica. Zároveň jsme významným zaměstnavatelem na chráněném trhu práce.

Co znamená být zaměstnavatelem na chráněném trhu práce?

To znamená, že z našich 1 100 zaměstnanců je bezmála 700 lidí s různými formami zdravotních omezení. Kvůli tomu mají často jen velmi malou možnost uplatnění na volném pracovním trhu. My v našich provozech uzpůsobujeme pracovní podmínky tak, abychom mohli těmto lidem nabídnout smysluplnou činnost s přidanou hodnotou při zachování konkurenceschopnosti na trhu. Jsme tak schopni dodat klientovi kvalitní službu a zároveň tzv. náhradní plnění, díky kterému splní svou zákonnou povinnost o zaměstnávání OZP.

Kdo jsou vaši klienti?

Díky rozsahu činností, které jsme schopni nabídnout, máme i poměrně pestré složení klientů. Naše služby poskytujeme českým i mezinárodním společnostem, včetně Škody Auto nebo společnosti Magna. Pro našeho dlouholetého partnera, firmu Freudenberg, jsme teď v Hořicích vybudovali moderní a energeticky úsporný výrobní a logistický areál. Dále například vyrábíme stavební objímky pro Walraven, provádíme třídění a kontrolu kvality pro společnost Kostal, kompletujeme a balíme holicí strojky pro americkou firmu Edgewell nebo navlékáme perličky pro společnost Preciosa Ornela, které následně putují do celého světa.

Máte plány, kam byste chtěli FILIPU dále posunout?

Zaplaťpánbůh se nám daří dlouhodobě a stabilně růst. Naším plánem je teď každý rok rozšiřovat regionální zastoupení a vytvářet nová pracovní místa s přidanou hodnotou pro osoby se zdravotním postižením. Zároveň nyní hledáme partnera, se kterým bychom se pustili do rozšíření logistického areálu v Hořicích. Je tam možnost vybudovat až 10 000 m2 výrobních a logistických ploch přímo na míru klientovi. Rádi bychom ještě tento rok začali s přípravami.