Filipa, a.s.

Napsali o nás v Hořicích​

Napsali o nás v Hořicích​

Stavba výrobní haly Filipa spěje do závěru. Společnost plánuje nábor zaměstnanců.

Jak mnozí občané města jistě registrují, stavební práce v průmyslové zóně za Miletou plynule pokračují. Společnost Filipa zde v minulém roce zahájila stavbu nové výrobní haly, která přinese velký počet pracovních míst.

„V tuto chvíli to vypadá, že bychom mohli otevírat v září či v říjnu, už s plnohodnotnými pracovními místy,“ říká jednatel společnosti Filipa, pan Leoš Vrbata. „Kampaň ohledně náboru nových zaměstnanců bychom chtěli spustit možná už během letních prázdnin s tím, že v červenci budeme už přesně vědět, jak a kdy se provoz v Hořicích odstartuje,“ vysvětluje. 

Dle předpokladu by průmyslová zóna mohla vygenerovat až 200 pracovních míst, převážně pro zdravotně postižené. „Na to jsme ostatně cílili. Když se o tyto lidi postaráme, tak to městu určitě pomůže. Když dám příklad, tak v Lázních Bělohradu a nejbližším okolí máme ve dvou provozech zaměstnaných asi 95 zdravotně postižených osob. Hořice tedy musí vygenerovat logicky zhruba trojnásobný počet,“ poukazuje Vrbata.

Společnost Filipa je dnes celorepublikový zaměstnavatel, přičemž zaměstnává asi 1100 lidí a je tak bezpochyby jedním z největších zaměstnavatelů OZP v České republice. „Nečekali jsme, až se nová hala dostaví a již dnes máme v areálu pana Orta takovou překlenovací chráněnou dílnu, kde jsme začali pracovat na svých činnostech a máme tu zhruba 25 zaměstnanců,“ připomíná majitel firmy. „Co se týče stavby, tak pokračujeme zdárně, finišujeme. Jsou objednané technologie, připravují se interiéry, jsou vyspecifikované pracovní pozice s tím, že ten „Open day“ proběhne snad v září. Jsou to dva roky práce, pro nás o dost dražší investice, než se původně čekalo. Nyní uděláme vše pro to, abychom vše dle svých plánů stihli, a o spuštění náboru nových zaměstnanců budeme včas informovat,“ dodal a poděkoval městu Hořice. „Musím říct, ze vedení města se nám snaží pomáhat. Pan starosta, Ing. Arch, Martin Pour, této problematice i rozumí, táhneme za jeden konec provazu a těším se na nový rozvoj území průmyslové zóny. Protože nyní se bavíme hlavně o první etapě.“

Zdroj: Redakce Hořický zpravodaj