Filipa, a.s.

První etapa projektu byla zahájena​

První etapa projektu byla zahájena​

První etapa projektu byla zahájena​

POHYB V PRŮMYSLOVÉ ZÓNĚ ZA MILETOU? SPOLEČNOST FILIPA ZAHÁJILA PRVNÍ ETAPU!

Ve čtvrtek 25. února 2021 byla na hořické radnici uzavřena kupní smlouva na prodej pozemků průmyslové zóny za Miletou. Filipa v Hořicích plánuje vybudovat administrativní, průmyslový objekt, který nabídne pracovní místa. A nyní se schyluje k zahájení výstavby. „Chceme především efektivně využít průmyslovou zónu a vytvořit co nejvíce pracovních míst, abychom podpořili obyvatele Hořic a blízkého okolí,“ říká jednatel společnosti Leoš Vrbata.  

Skupina FILIPA  v současnosti zaměstnává téměř tisícovku lidí napříč celou republikou a je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů osob se zdravotním postižením v rámci České republiky. V roce 2021 společnost zakoupila od města Hořice pozemky průmyslové zóny za společností Mileta, kde se chystá vybudovat administrativní a průmyslové centrum, které nabídne volná pracovní místa.

Za investora je vše nachystané (finanční budgety, smlouvy apod.) a stavební společnost se připravuje k zahájení stavby a otevření staveniště,“ potvrzuje jednatel společnosti Leoš Vrbata. „Plníme dohody s městem Hořice. První etapa bude v rozsahu prezentované studie. Dokončení a otevření areálu by se mělo realizovat příští rok v červenci,“ připomíná pan Vrbata.

Vedení společnosti  však nečeká na otevření průmyslového objektu a již nyní funguje startovací dílna v prostorech pana Zdeňka Orta, kde našlo uplatnění prvních patnáct zaměstnanců se zdravotním postižením. „Do konce roku 2022 bychom chtěli mít zaměstnaných alespoň dvacet zaměstnanců. Po zprovoznění nového objektu budou tato pracovní místa převedena právě tam,“ vysvětluje pan Vrbata.

Po technické stránce hala splňuje nejpřísnější požadavky a kritéria na úspory energií. Vše je koncipováno na provoz bez plynu, budou zde instalace FVE a TČ včetně výkonného bateriového úložiště, jež pokryje spotřebu první etapy.

Filipa se nyní rovněž koncentruje na další rozvoj zóny, přičemž je rozpracováno několik variant rozšíření. „Společných cílů je několik, především efektivně využít průmyslovou zónu a vytvořit co nejvíce pracovních míst, abychom podpořili obyvatele Hořic a blízkého okolí. Celkově si přejeme, aby projekt zlepšil pracovní trh. A na závěr bych rád zmínil, že v rámci rozvoje ploch ve spolupráci s Městem Hořice usilujeme o sjezd východním směrem, abychom nezatěžovali město žádnou dopravou a pohybem vozidel,“ dodává pan Vrbata.

Zdroj článku: https://digizpravodaj.horice.org/2209/index.html#p=10